Galeria

28 luty 2020 rok - Konferencja "Jak przygotować młodzież do świadomego wyboru zawodu?"

Celem Konferencji było podjęcie wspólnych działań przez Szkoły, Zakłady Pracy oraz Urzędy przygotowujące młodzież do świadomego wyboru zawodu, przy uwzględnieniu aktualnej sytuacji na rynku pracy.

W trakcie konferencji zostały omówione następujące tematy:
Czym kieruje się młodzież przy wyborze zawodu?
Rola doradcy zawodowego w kształtowaniu trendów wśród młodzieży.
Jakie zawody uważane są za nadwyżkowe a jakie za deficytowe w regionie kujawsko-pomorskim?
Jakie kompetencje pracownicze są dziś w cenie?
Dobre praktyki w procesie kształcenia zawodowego - oczekiwania pracodawców a oferta edukacyjna.
Działania władz miejskich w zakresie przygotowania oferty edukacyjnej zgodnej z potrzebami rynku pracy.