• 1.04.20 Zawieszenie praktycznej nauki zawodu - więcej zakładka WAŻNE!

• Sekretariat szkoły do odwołania nieczynny!

W sprawach pilnych kontakt telefoniczny: tel:  888 777 913.

historia

Materiał na 2 g lekcyjne. tydzień 06-10.04.2020

Temat: Kryzysy społeczno ekonomiczne w PRL.

Proszę zapoznać się z materiałem z epodręcznika od akapitu „Przyczyny wydarzeń marcowych w 1968 r.”  do końca tematu.

w tym tygodniu proszę o przygotowanie samodzielnej notatki z tego tekstu do zeszytu. W ramach notatki proszę zrobić w zeszycie następujące zadanie nr 1:

1 a Wyjaśnij, jaką sugestię dla obywateli polskich pochodzenia żydowskiego zawarł w swojej wypowiedzi Władysław Gomułka.

1 b Wyjaśnij, na czym polega strajk okupacyjny.

1 c Opisz gospodarkę i życie społeczne w okresie rządów E. Gierka

1 d Jakie były przyczyny strajków i wystąpień w czerwcu 1976 r. w Polsce. Jak na niepokoje zareagował rząd?

Proszę po skończeniu notatki w zeszycie – zrobić zdjęcie i wysłać je na adres email : wektor.zdalnie@o2.pl wpisując w temacie W temacie wpisać  "Historia, zadanie nr 1 oraz imię i nazwisko ucznia oraz klasę" termin do 20.04.2020.

Materiał na 2 g lekcyjne. tydzień 23-27.03.2020

Proszę zapoznać się z materiałem z epodręcznika od poczatku do akapitu „Przyczyny wydarzeń marcowych w 1968 r.” – tego już nie czytamy!

w tym tygodniu proszę o przygotowanie samodzielnej notatki z tego tekstu do zeszytu. (Proszę poważnie do tego podejść bo mogę poprosić o przesłanie zdjęć - że notatki są w zeszycie a jak wrócicie do szkoły - zeszyty musza być uzupełnione!)

W notatce proszę przepisać całe kalendarium. Następnie opisać swoimi  słowami:

- Geneza poznańskiego czerwca  (napisz 6-8 zdań  o  znaczeniu tygodnika „Po Prostu” subkulturach młodzieżowych)

- Wypadki czerwcowe:  opisz ( 10-14 zdań) czego domagali się robotnicy z Cegielskiego, jak zachowały się władze, opisz użycie wojska, ile osób zginęło)

- Wizyta Chruszczowa (napisz w 6-8 zdaniach – kim był Chruszczow, Jakie miał znaczenia dla ówczesnej polityki polskiej)

- Skutki poznańskiego czerwca (napisz w 6-10 zdaniach – co się zmieniło w Polsce)

- Mała stabilizacja, Opisz (5-8 zdań) : Kiedy miała miejsce, jak zaostrzał się konflikt władzy i społeczeństwa, Co nowego wykorzystano do propagowania ustroju socjalistycznego, jakie zmiany były w życiu gospodarczym)

- Kultura w ukryciu - Opisz (8-12 zdań) gdzie koncentrowało sie życie kulturalne,  jak zachowali się artyści w tym czasie, co takiego chciano przekazać podczas społeczeństwu)

Powodzenia w nauce zdalnej!