• 1.04.20 Zawieszenie praktycznej nauki zawodu - więcej zakładka WAŻNE!

• Sekretariat szkoły do odwołania nieczynny!

W sprawach pilnych kontakt telefoniczny: tel:  888 777 913.

historia

Materiał na 2 g lekcyjne. tydzień 06-10.04.2020

Proszę zapoznać się z materiałem z epodręcznika od akapitu "Polscy komuniści, Powstanie PPR" do końca!

w tym tygodniu proszę o przygotowanie samodzielnej notatki z tego tekstu do zeszytu. W ramach notatki proszę napisać w zeszycie następujące zadanie nr 1:

1 a W jakich okolicznościach powstała Polska Partia Robotnicza? (kto kierował, jakie były założenia)

1 b Wyjaśnij pojęcia: Krajowa Rada Narodowa, Armia Ludowa, PKWN.

1 c Napisz jakie były główne założenia Manifestu PKWN

Proszę po skończeniu notatki w zeszycie – zrobić zdjęcie i wysłać je na adres email : wektor.zdalnie@o2.pl wpisując w temacie W temacie wpisać  "Historia, zadanie nr 1 oraz imię i nazwisko ucznia oraz klasę" termin do 20.04.2020.

Materiał na 2 g lekcyjne. tydzień 23-27.03.2020

Proszę zapoznać się z materiałem z epodręcznika od początku do akapitu "Ku końcowi" Nie czytamy "Polscy komuniści, Powstanie PPR"!

w tym tygodniu proszę o przygotowanie samodzielnej notatki z tego tekstu do zeszytu. (Proszę poważnie do tego podejść bo mogę poprosić o przesłanie zdjęć - że notatki są w zeszycie a jak wrócicie do szkoły - zeszyty musza być uzupełnione!)

W notatce proszę przepisać całe kalendarium. Następnie opisać swoimi  słowami:

- Związek Walki Zbrojnej (6-8 zdań - kto założył, kto nadzorował, jakie były cele)

- Armię Krajową ( 3-5 zdań: z przekształcenia jakiej organizacji powstała AK, ile liczyła żołnierzy, dlaczego powołano AK, jakie symbole miała AK)

- Rada Jedności Narodowej (napisz w 8-12 zdaniach - czym była ta organizacja, opisz jej główne założenia z deklaracji programowej RJN

- Delegatura Rządu na Kraj (napisz w 8-12 zdaniach - czym była DRnK, Jakie departamenty były w DRnK, wymień zadania departamentów.

- Tajne nauczanie Opisz (5-8 zdań) jak było zorganizowane i jaka była skala.

- Kultura w ukryciu - Opisz (5-8 zdań) gdzie koncentrowało sie życie kulturalne,  jak zachowali się artyści w tym czasie, co takiego chciano przekazać podczas społeczeństwu)

- Działalność dywersyjno-sabotażowa -(napisz 10-15 zdań na czym polegała ta działalność, jakie były zalecenia dla ludności cywilnej)

Powodzenia w nauce zdalnej!

Mariusz Mazany