Uczniowie klas ICD i II AB, którzy nie odsyłali wykonanych zadań z powodu trudności technicznych muszą dostarczyć zeszyty (te w których wykonywali zadania z pracy zdalnej)  lub podpisane prace (przedmiot, imię i nazwisko, klasa)  ze wszystkich przedmiotów, z wszystkimi wykonanymi zadaniami do szkoły za cały okres pracy zdalnej – w terminie do 14.05. Brak emaili z zadaniami lub brak dostarczonego zeszytu do szkoły jest równoznaczny z brakiem brania udziału w nauce zdalnej a to będzie skutkowało brakiem promocji do następnej klasy i poinformowaniem urzędu miasta o niespełnianiu obowiązku szkolnego.  Urząd miasta w takich sytuacjach ma prawo nałożyć grzywnę na rodziców do 10 000 zł – kara ta może być nakładana wielokrotnie!

J. Angielski - materiał na 4h lekcyjne - 15.06 - 19.06

/files/files/J.angielski15-19.06.pdf

Język angielski - materiał na 4h lekcyjne - 01-05.06

/files/files/J.angielski2AB_1-5.06.pdf

Język angielski - materiał na 4h lekcyjne na tydzień 18-22.05 dla kl. 2AB

Hello Monsters,

How are you? Moi Drodzy, kontynuujemy dział zdrowie. W ramach powtórki zaczniemy od krótkiego testu z części ciała. Wystarczy wejść w poniższy link. Wszystkie instrukcje w teście.

******************************************************************************************

Na poprzednich zajęciach poznaliśmy nowe słownictwo związane z dolegliwościami. Wcześniej omówiliśmy też użycie czasowników modalnych (notatki macie w zeszytach) oraz tryb rozkazujący (notatka poniżej dla przypomnienia).

TO ZADANIE ODEŚLIJ NAUCZYCIELOWI
Przy użyciu trybu rozkazującego oraz czasowników modalnych (should/can/have to/must), które poznaliśmy wcześniej, powinieneś zrobić w danej sytuacji.

IMPERATIVE MOOD - What should be done if...?

A. you have twisted your ankle?
B. you have a headache?
C. you feel dizzy?
D. you see an accident?
E. you see somebody unconscious?

****************************************************************************

Poniżej (task 1) znajdziesz ankietę dotyczącą aktywności fizycznej w Twoim życiu. Spróbuj odpowiedzieć na pytania zgodnie z prawdą.

****************************************************************************

Ostatnie zadanie na dzisiaj. Przed Wami krótki tekst o pokoleniu couch potatoes (COUCH POTATO - KANAPOWY LEŃ). Po jego przeczytaniu, odpowiedz na dwa pytania z zadania 3.

Pamiętajcie proszę, że w przypadku jakichkolwiek problemów czekam na Was na Skype w poniedziałki  i środy od 10 do 12. Możecie tez śmiało pisać do mnie na adres  olgaboinska@zsnr29.onmicrosoft.com

W imieniu swoim i p. Marysi życzę Wam zdrówka,

Your English Teacher

materiały 2AB - język angielski 4h lekcyjne tydzień 4-8/05/2020

Hello Monsters,

How are you? Kolejny tydzień przed nami. Materiał przygotowany dla Was dzisiaj łączy ze sobą czas Present Perfect, który ostatnio omawiamy, oraz temat rzekę - ZDROWIE. Poznaliśmy już wcześniej części ciała oraz podstawowe nazwy chorób, a także wyrażenia typu "I have a stomachache; I have a cold, etc.". Dzisiaj wszystko to wykorzystamy.

Instrukcje poniżej:

Bardzo proszę, abyście odesłali mi zadania ze słuchania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czekam na Was na Skype w poniedziałki i środy (10-12). Pamiętajcie też, że zawsze możecie się ze mną kontaktować używając chmury.

Wraz z Panią Marią serdecznie Was pozdrawiamy.

******************************************************************************

Lesson 1&2: Listening comprehension - injuries.

1. Przepisz do zeszytu słówka i ich tłumaczenie:

cut - ciąć, przeciąć

sprained  (zwichnięty)

a sprain  (zwichnięcie)

TE DWA ZADANIA ODEŚLIJ NAUCZYCIELOWI

Wysłuchaj 3 wywiadów z trójką młodych ludzi (mp3 poniżej) i odpowiedz na pytania

https://r2.res.outlook.com/owa/prem/images/audio_16x16.png2AB słuchanie.mp3

1  Who has never broken any bones?

2  Who has been to hospital?

3  Who has had an operation?

Wysłuchaj ponownie nagrania i uzupełnij poniższe zdania w zeszycie.

1  Laura's favourite sport is...................... .

2  She broke …..........when she was learning.

3  Owen goes mountain biking with...................... .

4  Owen's record speed for downhill biking is............. .

5  Rachel plays goalie in..................... .

6  She broke  ...........................when she fell off her bike.

Lesson 3&4: Let's talk about health - speaking.

Poniżej znajdziecie kartę pracy. Każdy z Was ma 2 zadania:

1. dopasuj słownictwo do obrazków

2. wybierz 3 karty, na których znajdują się pytania. Postaraj się na nie odpowiedzieć. Odpowiedzi zapisz w zeszycie.

2AB - Język angielski - materiały na 4h lekcyjne tydzień 20-24/04/2020

Droga Klaso IIAB,

wraz z Panią Marią mamy nadzieję, że u Was wszystko w porządku. Dzisiaj poznamy nowy czas - Present Perfect.  Link z wyjaśnieniem -  https://www.youtube.com/watch?v=-m0Dl3qyB-k
Spis czasowników nieregularnych macie w zeszytach, a dla osób, którym się zapodział ... link