Uczniowie klas ICD i II AB, którzy nie odsyłali wykonanych zadań z powodu trudności technicznych muszą dostarczyć zeszyty (te w których wykonywali zadania z pracy zdalnej)  lub podpisane prace (przedmiot, imię i nazwisko, klasa)  ze wszystkich przedmiotów, z wszystkimi wykonanymi zadaniami do szkoły za cały okres pracy zdalnej – w terminie do 14.05. Brak emaili z zadaniami lub brak dostarczonego zeszytu do szkoły jest równoznaczny z brakiem brania udziału w nauce zdalnej a to będzie skutkowało brakiem promocji do następnej klasy i poinformowaniem urzędu miasta o niespełnianiu obowiązku szkolnego.  Urząd miasta w takich sytuacjach ma prawo nałożyć grzywnę na rodziców do 10 000 zł – kara ta może być nakładana wielokrotnie!

Matematyka - materiał na 2h lekcyjne na tydzień 15-19.06

/files/files/Matematyka_IIAB__15-19.06.pdf

Matematyka - materiał na 2h lekcyjne - 01-05.06

/files/files/Matematyka_IIAB__1-5.06.pdf

Matematyka - materiał na 2h lekcyjne na tydzień 18-22.05 dla klasy 2AB

/files/files/Matematyka_IIAB_18-22.05.pdf

Matematyka    klasa IIAB     tydzień 4-8.05.    2 godziny

Otwórz link: /files/files/II_AB_4-8.05.pdf

Matematyka  klasa II AB  dwie godziny   20-24.04.

Temat: Kąty w okręgu.

Na ostatnich lekcjach przypomnieliśmy różne rodzaje kątów, dziś ciąg dalszy kątów, ale powiemy o kątach w okręgu.

Cały materiał z tej lekcji będziecie mogli zobaczyć na filmach, które znajdziecie pod podanymi poniżej linkami.

Kąt to dwie półproste o wspólnym początku, półproste nazywa się ramionami kąta a ich wspólny początek wierzchołkiem kąta.

Proszę wpisać do zeszytu definicje, które zapisuję poniżej:

Kąt środkowy w okręgu to kąt, którego wierzchołkiem jest środek okręgu.

Kąt wpisany w okrąg to kąt, którego wierzchołek leży na okręgu, a ramionami są półproste zawierające cięciwy tego okręgu.

Na rysunku widzicie dwa kąty wpisane, które oparte są na łuku AC. Kąty wpisane oparte na tym samym łuku są równe.

Kąt środkowy jest dwa razy większy od kata wpisanego pod warunkiem, że oba oparte są na tym samym łuku.

Kąty wpisane oparte na średnicy okręgu to kąty proste.

Obejrzyjcie lekcję pod linkiem

Po wykonaniu notatki w zeszycie proszę zrobić zadania z załączonej kartki i przesłać je do mnie np. w postaci zdjęcia do 7 maja na podany adres mail:  j.kubera.zsm1@gmail.com

Materiał na 2 g lekcyjne. Tydzień 6-10.04.2020

Temat: Rodzaje kątów.

Proszę zapoznać się z tematem lekcji ,który znajdziecie w poniższym linku. Przeczytajcie ze zrozumieniem omówione przykłady i teorię. W zeszytach proszę wykonać notatkę z tej lekcji i zadania, które tam znajdziecie.

Materiał na 4 g lekcyjne. Tydzień 23-27.03.2020

Zadania do samodzielnego rozwiązania! Tych zadań nie wysyłacie nauczycielowi! Jednak muszą się one znaleźć w waszych zeszytach. Zeszyty będą kontrolowane po waszym powrocie do szkoły a nauczyciel może też w każdej chwili poprosić o zdjęcie notatki w zeszycie!