• Konsultacje na terenie szkoły

  od 1 czerwca - więcej

  zakładka: ważne!

 • Nabór uczniów do klasy I

  2020/21 - więcej zakładka:

  Rekrutacja

   

 • Zapewniamy praktyki

  w renomowanych 

  bydgoskich firmach!

   

   

 • Wektor nauczy

  dowolnego zawodu!

   

 •  

  Uczymy za darmo!

 • Gratis - wycieczka

  zagraniczna!

 • Gratis - tablet!

 • Dla uczniów-gratis

  materiały do nauki!

Matematyka

UWAGA WAŻNE

Uczniowie klas ICD i II AB, którzy nie odsyłali wykonanych zadań z powodu trudności technicznych muszą dostarczyć zeszyty (te w których wykonywali zadania z pracy zdalnej)  lub podpisane prace (przedmiot, imię i nazwisko, klasa)  ze wszystkich przedmiotów, z wszystkimi wykonanymi zadaniami do szkoły za cały okres pracy zdalnej – w terminie do 14.05. Brak emaili z zadaniami lub brak dostarczonego zeszytu do szkoły jest równoznaczny z brakiem brania udziału w nauce zdalnej a to będzie skutkowało brakiem promocji do następnej klasy i poinformowaniem urzędu miasta o niespełnianiu obowiązku szkolnego.  Urząd miasta w takich sytuacjach ma prawo nałożyć grzywnę na rodziców do 10 000 zł – kara ta może być nakładana wielokrotnie!

Prosimy o przesłanie wszystkich zadań (np. z języka polskiego ale też z innych przedmiotów), które mieliście wykonać w zeszycie a nauczyciel nie prosił o wysłanie tego na email. Wysyłacie na emaile właściwych nauczycieli lub można dostarczyć zeszyty do szkoły. Dotyczy wszystkich przedmiotów!

Matematyka - materiał na 4h lekcyjne - 15.06-19.06

/files/files/Matematyka_1CD__15-19.06.pdf

Matematyka - materiał na 4h lekcyjne - 01-05.06

/files/files/Matematyka_1CD_1-5.06.pdf

 

Matematyka - materiał na 4h lekcyjne na tydzień 18-22.05 dla klasy 1CD

/files/files/MatematykaICD_18-22.05.pdf

 

Matematyka klasa I CD 2 godziny tydzień 4-8.05

otwórz link : /files/files/I_CD_4-8.05.pdf

Matematyka   klasa I CD    4 godziny    20-24.04.

Temat: Miejsce zerowe i monotoniczność funkcji. (2godziny)

                 Przesuwanie wykresu funkcji wzdłuż osi oy. (2 godziny)

 

Wiecie już co to jest funkcja i w jaki sposób można ją przedstawiać (słownie, za pomocą grafu, tabelki, wzoru i wykresu).

Całe lekcje dotyczące podanych tematów zobaczycie na filmach w załączonych linkach. Podane zagadnienia omówiono na przykładach, które bardzo proszę dokładnie przeanalizujcie. Krok po kroku wyjaśniono co to jest miejsce zerowe i monotoniczność funkcji oraz jak przesuwa się wykres funkcji wzdłuż osi oy. W zeszycie zapiszcie temat, definicję miejsca zerowego i informacje o monotoniczności funkcji. Oto definicje do wpisania w zeszycie:

Miejsce zerowe funkcji to argument (x), dla którego wartość funkcji (y) wynosi 0, czyli f(x)=0.

Monotoniczność funkcji oznacza czy funkcja jest rosnąca, malejąca czy stała.

Funkcja jest rosnąca wtedy, jeśli w całej swojej dziedzinie wartości funkcji rosną dla rosnących argumentów.

Funkcja jest malejąca wtedy, jeśli w całej swojej dziedzinie wartości funkcji maleją dla rosnących argumentów.

Funkcja stała jest wtedy, gdy argumenty funkcji rosną a wartości funkcji są takie same(stałe).

Bardzo często mamy do czynienia z funkcjami, które są monotoniczne przedziałami.

Jeśli jakaś funkcja jest np. rosnąca w kilku przedziałach, to podajemy te przedziały oddzielając je przecinkiem lub używając spójnika “i”.

Przesuwając wykres funkcji y=f(x) wzdłuż osi oy przesuwamy go w górę lub w dół, a wzór funkcji ma wtedy postać y=f(x)+q, gdzie q mówi nam o ile jednostek wykres przesuwamy do góry lub y=f(x)-q, wtedy q mówi o ile jednostek wykres funkcji przesuwamy w dół.

Po obejrzeniu lekcji pod wskazanymi linkami proszę wykonać w zeszytach zadania zamieszczone na dołączonej kartce poniżej. Wykonane zadania proszę przesłać np. w postaci zdjęcia do 7 maja na maila:

j.kubera.zsm1@gmail.com

https://www.youtube.com/watch?v=S8VE8eh-tTI&t=277s

https://www.youtube.com/watch?v=I_4f8VrePrg

https://www.youtube.com/watch?v=WehihQoNZOc&t=61s

 

Materiał na 2 g lekcyjne. 

 

Zadania do samodzielnego rozwiązania! Tych zadań nie wysyłacie nauczycielowi! Jednak muszą się one znaleźć w waszych zeszytach. Zeszyty będą kontrolowane po waszym powrocie do szkoły a nauczyciel może też w każdej chwili poprosić o zdjęcie notatki w zeszycie!

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.