Ważne

Zebranie z rodzicami uczniów klas drugich naszej szkoły odbędzie się w następującym harmonogramie:

10.09.2020 (czwartek)

⇒ Rodzice uczniów klas drugich

godz. 16:00 - kl. II F - sala 209 (II piętro)

godz. 16:00 - kl. II CD - sala 208 (II piętro)

godz. 17:00 - kl. II GH - sala 209 (II piętro)

!! Praktyczna nauka zawodu w okresie wakacyjnym !!

Drodzy Pracodawcy i uczniowie!!

Otrzymaliśmy ważne pismo z Ministerstwa dotyczące praktyk. Ministerstwo wznawia praktyki dla wszystkich uczniów z dniem 29.06.2020. Pismo w całości brzmi następująco:

"Informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.

Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Biorąc pod uwagę, że udział w zajęciach praktycznych u pracodawców dla ucznia będącego młodocianym pracownikiem jest obowiązkiem, uprzejmie proszę o pilne poinformowanie wszystkich uczniów Państwa szkoły będących młodocianymi pracownikami o tym obowiązku.

Przypominamy jednocześnie, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowi będącemu młodocianym pracownikiem w okresie ferii szkolnych przysługuje urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy."

Urszula Martynowicz
Dyrektor Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego